Doğadan Gelen Mucize

Basında Biz

Awesome Image

Humik asitin organik bir madde olduğunu ve vücut için hiçbir yan etkisi bulunmadığına dikkati çeken TUTAR şunları söyledi:

'Vücudun direncini arttırıyor, hücrelerin bozulmasını, yaşlanmasını ve yaraların iyileşmesini sağlıyor. Vücuttaki şeker ve kolesterolün düzenlemesine ,tiroit bezinin sağlıklı işlemesine ve zehirli maddelerin dışarı atılmasında son derece etkilidir.Domuz gribi aslında çok tehlikeli bir hastalık değil, sadece hızlı yayılıyor. Bağışıklık sistemi güçlendirildiği taktirde korkulacak herhangi bir durum söz konusu değildir. Humik asit vücudun griplere karşı direncini arttırdığı için, humik asit alanların bu tür griplere yakalanma oranı oldukça düşüktür. Doğanın büyük bir lütfu olan humik asit sayesinde griplerden korunmanın yanı sıra, diğer hastalıklara da yakalanma riskiniz azalacaktır. Bilinen en güçlü anti viral olması nedeniyle humik asit, vücudun bağışıklık sistemini güçlendirdiği için domuz gribinden korunmaya karşı en etkili maddelerden biridir.'

http://www.milliyet.com.tr/pembenar/viruslere-karsi-humik-asit-1157620


Humik maddelerin insan sağlığına etkileri 19. yüzyılda ilaç sanayi başlayana kadar insanlar tedavilerini doğadaki bitki, mineral, cevher, su, çamur gibi maddelerle sağlamakta idi. İlaç sanayinin hızla dünya çapında yayılması ile geleneksel doğal ilaçların yerini sentetik ilaçlar almaya başladı. Fakat basit bir mide ağrısının tedavisi için bile çeşit çeşit beşeri ilacın reçeteye yazılması ile birlikte insan vücudunun metabolizması ve kimyası bu yükü taşıyamaz duruma gelmiştir. Basit bir hastalık, bir taraftan sentez kimyasının dahiyanare aksiyonları ile oluşturduğu kimyasalların etkisiyle şifa bulurken, diğer taraftan aynı kimyasalın kanser yapma riskine çaresiz kalmaktadır. İlaç endüstrisinde humik maddelerin kullanımı fikri bir çok nedene dayanmaktadır. En eski sebep, Avrupa'da uzun zamandır tedavi amaçlı kullanılan turbadan gelmektedir. Turba Banyoları eski zamanlarda kadın hastalıklarının ve romatizmal hastalıkların tedavisinde kullanılmakta idi. Halen günümüzde çamur banyoları birçok Avrupalı sağlık kliniklerinde ve SPA'lerde tercih edilmektedir. Günümüz modern kozmetik endüstrisi yıpranmış cildin tedavisinde veya bakımında pahalı fiyatlarla turbayı yüz maskelerinde pazarlamaktadır. Bunların iyileştirme özellikleri turbanın en önemli bileşeni olan humik madde tarafından gerçekleşmektedir.

https://www.scribd.com/doc/97218310/Humik-Maddelerin


Doğal humik maddeler bir hayli yüksek beşeri ilaç potansiyeline sahiptir.Sonuç olarak, balneoterapide (çamur tedavisi) ve veteriner hekimlikte humik maddelerin klasik kullanımına ilaveten gelecekte sentetik humik asit benzeri polimerler kadar saflaştırılmış doğal humik maddelerin uygulanması ciddi bir rol oynayabilir.Birçok hastalığa yapısındaki çeşitli fonksiyonel grupların farklı etki mekanizmaları ile şifa getiren humik maddeler, yüksek patent ücreti ödenerek alınan ithal ilaç hammaddelerinin yerine geçecek değerdedir. Anti-viral olarak ktif ajanlar yara iyileştirici pomatlar, ağır metal bağlayıcı bileşikler, zehirli kimyasalları bağlayıcı ve iyonize olan ışınlanmaya karşı koruyucu maddeler gibi özel fonksiyonlara haiz humik maddeli yeni doğal polimerler üniversiteler ve sanayiciler tarafından geliştirilmelidir. Fakat humik maddelerin tedavi edici maddeler olarak kullanımı farmakolojik bağlamında ispat edilmiş tesir, zehir bilimi açısından güvenlik standartları ve açıkça izah edilmiş kullanılacak preperatın kimyasal içeriği üzerine büyük dikkat gerekmektedir.

https://docplayer.biz.tr/806510-Humik-maddelerin-ilac-olarak-kullanimi-ve-insan-sagligina-etkileri.html


Hurriyet.com.tr'nin ulaştığı Prof.Ahmet Tutar humik asitin sağlığa çok iyi geldiğini kanserden, şeker hastalığına kabızlıktan cilt hastalıklarına kadar birçok alanda kullanıldığı söyledi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/turkiyenin-gizli-hazinesi-humik-madde-16617042

5

Humicaderm

1.2K

Memnun Kullanıcı

6000

Ürün Gönderildi

2400

Geribildirim

Humicaderm Ürünleri

Humic Asit, Mumiyo ve Shilajit Adlarıyla da Bilinir ve "Dağların Gözyaşları" Anlamına Gelir.
Doğadan Gelen Humic Mucizesini İçeren Ürünlerimize Göz Atın

Cerrahi Harici En İyi Güzellik Yöntemlerinden Biri

Humic Asidin Cildi Tazeleyici Özelliği ile Yaşlanmanın ve Kırışıklıkların Önüne Geçin.

Bünye Dostu İçerikli

Bünye Dostu İçeriği ile Vücut Dostu Olup Majör Yan Etkiye Sebep Olmaz.

Lokal ve Kolay Uygulama

Krem Formları ile Ağrısız / Acısız Lokal ve Kolay Uygulama Sağlar.