Doğadan Gelen Mucize

Serravit Humik İçerikli Kapsül 60 Adet

Awesome Image


Serravit Humik İçerikli Kapsül 60 Adet --- 130 TLHUMİK ASİT VE FULVİK ASİT NEDİR, SAĞLIĞA YARARLARI NELERDİR?

Humik ve fulvik asitler, bitki ve hayvanların doğal çürümelerinin sonucunda elde edilen bileşen maddelerdir. Bu organik asitler, tarih öncesi birikintilerde bulunur. Humik asitler tamamen ayrışmış organik yaşam kalıntılarıdır ve ağırlıkları yüksek ve koyu kahve renkli olan uzun zincirli moleküllerdir. Tek bir asit değillerdir. Aksine humik asit, alkali çözeltilerde çözülebilen birçok farklı asitin kompleks bir karışımını ifade eden geniş bir terimdir. Doğal olarak topraklarda, okyanuslarda ve akarsularda doğanın yaşam döngüsünün bir parçası olarak var olurlar.

Humik asit, 80 milyon yıllık devam eden bir nemlendirme sürecinin yan ürünüdür. Humat (humik asitten türetilen)olarak bilinen bir yan ürün oluşturan doğal bir jeolojik süreçtir.Antik deniz yosunu, bitki, bitki örtüsü ve meyve ağaçlarının zamanla sıkışması şeklinde gerçekleşir. Organik bileşiklerin 80 milyon yıl boyunca basınç ve sıcaklık gibi jeolojik koşullarla bir araya getirilmesi, humik asidi bu kadar özel yapan özelliktir. Eski deniz yosunu ve bitki örtüsü çok uzun bir süre önce dünyanın bazı bölgelerine gömüldükten sonra bu bitkiler ve deniz yosunu, insan sağlığına büyük ölçüde fayda sağladığı kanıtlanmış yeni maddeler oluşturmuştur ve bunlara humik asit denir ve yeni bir keşif değildir.


Humik Asitlerden ilk defa 1761 yılında Gottschalk Wallerius tarafından yayınlanan ilk bir makale de söz edilmiştir ve daha sonra 1786'da K. Archard tarafından detaylı bir şekilde incelenmiştir.


HUMİK ASİTE VE FULVİK ASİTE NEDEN İHTİYAÇ VARDIR?

Humik asit, moleküler yapıya benzer, ancak yararları ve kimyasal yapısı ile benzersiz olan bir alt-bileşene sahiptir.Ve buna Fulvik Asit denir. İkisi birlikte Humik ve Fulvik asit, iz mineralleri de dahil olmak üzere çok çeşitli mineralleri içerir. Mineraller sağlığın her yönü için gereklidir. Kemik gelişimi, kalp atışı hızı düzenliliği ,kalp sağlığı, göz sağlığı, sindirim sağlığı, zihinsel sağlık, vitaminler ve enzimler gibi diğer besinlerle birlikte çalışmak için mineralleri vücudun birçok kimyasal reaksiyonunu ve diğer fonksiyonlarının yerine getirmekten sorumlu hale getirmektedir. Vücutta bir şey parçalanmaya başladığında, hemen hemen her zaman bir mineral eksikliği ile ilişkilendirilebilir.

NEDEN GIDALARDAN MİNERAL ALINAMIYOR?

Yiyeceklerden yeterince mineral alamamak için birçok neden vardır. En büyük iki sebep, toprak tüketme yöntemlerini çoğunlukla gübreler ve böcek ilaçları olmak üzere tarım kimyasallarını kullanan büyük ölçekli ticari tarımın başlangıcıdır. 100 yıl önce çiftçiler zengin kompostu toprağa tekrar gübre olarak koyarak mahsülleri döndürür ve tarlaların dinlenip iyileşmesini sağlarlardı. Ancak, gıda üretim sistemi bu kadar ticari hale geldiğinden, çiftçilerin besin maddelerini toprağa bu kadar büyük oranda geri koymaları mümkün değildir. Aynı zamanda ekonomik olarak mümkün değildir.

HUMİK VE FULVİK ASİTLER NASIL KULLANILIR?

Humik ve fulvik asidin insan vücudu üzerindeki biyokimyası ve olumlu etkisi dört cümleyle basitleştirilebilir:

-Humik ve fulvik asitler, bol miktarda mineral veren antik maddelerdir.
-Mineraller sağlık ve uzun ömür için esastır.
-Humik ve fulvik asitler, vücudun hastalık önleme veya hastalık semptomları gibi vücuttaki belirli biyolojik fonksiyonları aktif hale getiren fizyolojik anahtarları aktif hale getirmek için asimile ederler.
-Sağlık için gerekli olan bu mineralleri başka hiçbir yerde bulunmaz. Vücut zaten içsel olarak mineralleri nasıl asimile edeceğini bilmektedir.

Gıda arzındaki mineraller azaldıkça, sağlık sorunları kaçınılmaz olarak artış göstermektedir. Örneğin, birçok kalp rahatsızlığı, krom, bakır, magnezyum, selenyum ve potasyum gibi mineral eksiklikleriyle ilişkilidir.
Bileşimdeki polifenol, katesin ve epigallatlar sayesinde oldukça yüksek bir ANTİ-OKSİDAN özelliğine sahiptir.
Bağışıklık sistemini güçlendirerek pek çok hastalığın oluşumunu engeller.
Yüksek iyon tutma kapasitesi nedeni ile vücutta oluşan metabolik atıkların vücuttan atılmasında önemli bir detoks regülatörü olarak işlev görürler.

-Lenfosit üreterek timüs besinin hareketini uyarır.
-Makrofaj ve T-hücrelerinin üretimini aktive eder.
-Granülositleri (nötrofil, bazofil ve eozinofil gibi özel granürleri ihtiva eden kan hücresi ) uyarır.
-Tümör Nekroz Faktörü (TNF-alfa) üretimini uyarır.
-İnsan sağlığına zararlı serbest uçları yakalayıcı olarak hareket eder.
-Hayati önem taşıyan elektrolitleri sağlar.
-Besin elementleri elde etmeye ve taşımaya yardımcı olur.
-İnsan vücudundaki enzim reaksiyonları katalize eder.
-Sindirimi arttırır.
-Metabolizmayı uyarır.
-Ağır metalleri ve atık maddeleri bağlayıp vücuttan atılmasını sağlar.
-Yüksek kan basıncını düşürür.
-Vitamin ve mineral takviyelerinin gücünü arttırır.


İÇİNDEKİLER

1- POLİFENOLLÜ HUMİK: Humik Asit, bitkilerin ölmesi ve çürümeye başlaması ile oluşan humus toprağında yoğun olarak bulunan ve zehirli ağır metalleri absorbe edici özelliği bulunan organik bir bileşiktir.

Humik Asitlerin, en çok heyecan veren konularından birisi de insan vücudunda oldukça güçlü biçimde ve geniş yelpazede bağışıklık sistemini düzenlemesidir. Humik Asitler; virüslerin ,patojenlerin ve her türlü bakteriyel enfeksiyonun hücumundan sonra vücudun direncini arttırmaktır. Bundan dolayı bağışıklık sisteminin desteklemekle kalmaz aynı zamanda düzenlemektedir.


2- ÇİNKO: Çinko güçlü bir antioksidan mineralidir. Dolayısıyla bağışıklık sisteminin güçlenmesinde veya güçsüz düşüp hastalandığımızda daha hızlı toparlanmamızda önemli rol oynar.

3- DEMİR:Protein sentezi, enzim üretimi ve aktivitesi için gereklidir. Ayrıca hücrelere oksijen taşınmasına yardımcı olur.

4- SELENYUM: Bağışıklık sisteminin, DNA fonksiyonlarının ve tiroid bezinin sağlıklı işlemesi için gerekli olan çok önemli bir mineraldir. Vücut metabolizmasında bir antioksidan olarak hareket ederek erken yaşlanmayı önlemeye yardımcı olur.

5- MOLİBDEN: Zararlı sülfitleri parçalamaya ve toksinlerin vücutta oluşmasını önlemeye yardımcı olan enzimleri harekete geçirir.

6- MAGNEZYUM: Vücudun elektrolitlerinden biri olarak temel görevi , yiyecekleri enerjiye dönüştürme DNA ve RNA'yı oluşturma ve beyindeki nörotransmiterleri düzenler.

7- PROTEİN: Kas kütlesi oluşturmak için gerekli olan bir makro besindir.

8- KARBONHİDRAT: Makro besin ögelerinden biridir. Yani vücudun enerji ve kalori elde etmesini sağlar.

9- ENERJİ

10- 85 MİNERAL

VİTAMİNLER


1- A VİTAMİNİ : Özelikle solunum sistemi yolu enfeksiyonlarından koruyucu rolüyle etkisi kesin olarak kanıtlanmış bir vitamindir.

2- B VİTAMİNİ : Sinir sistemi ve cilt sağlığı için çok önemlidir.

3- C VİTAMİNİ : En temel koruyucularımızdan olan C vitaminini, suda eriyen ve vücudumuzda depolanmayan bir vitamin olduğu için günlük olarak alınması gereklidir.

4- E VİTAMİNİ : Vücuttaki serbest radikallere karşı hücreler tarafından kullanılır.

5- P VİTAMİNİ : Direncin artmasında ve kılcal damar geçirgenliğinin azalmasında önemli rol oynar.

6- FOLİK ASİT: B grubundan vitamindir. DNA sentezi ve hücre bölünmesi süreçlerinde önemli yeri olan bir vitamindir.POLİFENOLLÜ HUMİK KAPSÜL


1- ANTİ-VİRAL : Virüslere etkili, virüslerin zararlı etkilerini önleyen.

2- ANTİ-OKSİDAN: Yağların oksidasyonunu yavaşlatan madde.

3- ANTİ-MİKROBİYAL : Mikroorganizmaları öldüren veya büyümeleri durduran bir madde.

4- ANTİ-BAKTERİYEL: Bakteri üremesini engelleyen.

5- ANTİ-TÜMÖR: Tümör meydana gelmesini engelleyen tümörün büyümesine engel olan.
-Dünyadaki tıp tarihinin duayeni olan HİPOKRAT'ın dediği gibi ''BESİNLER İLACINIZ, İLACINIZ BESİNLER OLSUN.. ''


KULLANIM ŞEKLİ:

-Yetişkinlerde günde iki defa yemeklerden sonra kullanılması tavsiye edilir.

-Çocuklarda günde bir defa yemekten sonra kullanılması tavsiye edilir.

Şimdi Satın Al

ÖNEMLİ UYARI: Kozmetik ve dermokozmetik ürünlerinin tanıtımına dair sağlık beyanı kapsamında, kozmetik ve dermokozmetik ürünlerin yasal sınırlar içerisinde tanımını hatırlatmak isteriz. Kozmetik veya dermokozmetik ürün, insan vücudunun dış kısımlarına topikal veya ektopik uygulamalar için hazırlanmıştır. Ürünün esas fonksiyonu bu kısımların bütünlüğüne bakım yapmak daha iyi bir görünüm veya esans sağlamaktır. Kozmetik ve dermokozmetik ürünler ilaç değildir ve bu husus ürün ambalajlarımızda belirtilmiştir. İlaçların yerine geçmesi, hastalıklarda tedavi ve kür sağlama amaçlı kullanılması önerilmez ve ilaçlı tedavilerin yerine asla ikame edilmemelidir. Kozmetik ve dermokozmetik ürünlerin, hastalıklarda kür sağladığı tedavinin yerine geçeceği, kür sürecinde pozitif etken olduğu iddia edilemez. Hiçbir hastalıkta medikal tedavi amacı ile kullanılamaz. Sitemizde bulunan ürün açıklamaları ve içerikler, üreticiden gelen bilgi ve belgelere ayrıca etken maddeler hakkında yapılmış bilimsel yayınlara dayanmaktadır. Tüm bu bilgi ve açıklamalar bilgilendirme amaçlıdır, %100 olarak ürünün etkililiği hiçbir dermokozmetik üründe öne sürülemez.Cerrahi Harici En İyi Güzellik Yöntemlerinden Biri

Humic Asidin Cildi Tazeleyici Özelliği ile Yaşlanmanın ve Kırışıklıkların Önüne Geçin.

Bünye Dostu İçerikli

Bünye Dostu İçeriği ile Vücut Dostu Olup Majör Yan Etkiye Sebep Olmaz.

Lokal ve Kolay Uygulama

Krem Formları ile Ağrısız / Acısız Lokal ve Kolay Uygulama Sağlar.